Těšínský krmáš

V měsíci září ve dnech 12. a 13. 09. 2014 se bude konat v městě Český Těšín akce „Těšínský krmáš“, kterou organizuje farma Koňákov ve spolupráci s Albrechtovou střední školou Český Těšín a za podpory města Český Těšín.

Navazuje na podobnou akci menšího rozsahu – Farmářské slavnosti, kterou uspořádala farma Koňákov poprvé v srpnu r. 2012. Tehdy se těšila velké účasti a příznivému ohlasu mezi širokou veřejností.

Rok 2014 je v Evropské unii vyhlášen rokem rodinných farem. Z toho důvodu a pro mimořádný zájem veřejnosti, především rodin s dětmi, se v letošním roce bude tato akce konat znovu. Místo konání bude tentokrát město Český Těšín, a to podél řeky Olše na komunikaci nábřeží Míru v úseku od Kulturního a společenského střediska „Střelnice“ směrem k parku A.Sikory včetně venkovního areálu KaSS „Střelnice“ a parku A.Sikory, po oba dny od 10.00 hod. do 20.00hod.

„Těšínský krmáš“ bude konán pod záštitou ministra zemědělství, ministra školství, ministra životního prostředí, Moravskoslezského kraje a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Podpořila jej spousta firem a Radio Čas.

Návštěvníci se mohou těšit na výstavu hospodářských, domácích zvířat a zemědělské techniky na nábřeží Míru a areálu KaSS „Střelnice“. v parku A. Sikory.

Stánky s občerstvením – skutečné farmářské speciality: gulášky, jelítka, masíčko, mléčné výrobky, sýry, medové výrobky, ovoce, zelenina, ovocné nápoje a dobré beskydské pivo, ochutnávka dobových a současných jídel, BIO jarmark a kulturní vystoupení folklorních a uměleckých souborů se uskuteční v areálu parku A. Sikory. Součástí akce bude program pro děti Farmářská stezka a další atrakce, koňská show a ukázka kovářského a řezbářského umění. V pátek dopoledne mezi 10.00–13.00 je připraven odborný program pro studenty středních technických škol a učilišť, gastronomická soutěž žáků středních hotelových škol v KaSS Střelnice a soutěže pro studenty v areálu u supermarketu Bi­lla.

Parkování zajištěno!

Srdečně zveme obyvatele Moravskoslezského kraje na ochutnávku toho nejlepšího, co náš rázovitý kraj nabízí! Přijďte a nebudete litovat!
Z přírody na Váš stůl